piątek, 24 lipca 2015

Coś dla ucha vol. 13 - "Galaktyka w ogniu"

"zabijaj za żywych, zabijaj za umarłych" 

Trzynasta odsłona cyklu, w której po raz trzeci zagłębimy się w Herezję Horusa. W poprzednich edycjach pisałem o wcześniejszych częściach; Czasie Horusa i Fałszywych Bogach, więc jeśli ktoś chciałby sobie zerknąć zapraszam.

Trzecia część nosi tytuł Galaktyka w Ogniu i jest pióra Bena Countera. Jeśli chodzi o samą powieść, to początek jest strasznie nudny, pierwsze kilka rozdziałów, po prostu usypia. Jednak koło siódmego czy ósmego akcja ostro przyśpiesza, przyśpiesza do tego stopnia że zarwałem noc żeby dosłuchać ten audiobook do końca. Po prostu nie da się od niego oderwać. Fabuła w połączeniu z lektorem, rewelacja!

Książka opisuje tłumienie rebelii na planecie Isstvan III. Legiony ścierają się z obrońcami planety, wspieranych przez pieśniarzy. No jednym słowem rzeź. Do tego dochodzi jeszcze zdrada Horusa. Mistrz Wojny pokazuje prawdziwe oblicze, odkrywa wszystkie karty.. Nie można też pominąć rozwijającej się religii. Nie chcę zagłębiać się w fabułę, gdyż może ktoś z Was drodzy czytelnicy przeczyta/przesłucha tą książkę, a nic tak nie irytuje (przynajmniej mnie), jak spojlowanie. 

Galaktyka w Ogniu, jest audiobookiem nagranym i udostępnionym przez Wojtka. Kolejna książka świetnie przeczytana. Jedyne na co zwróciłem uwagę to to, że jeden z rozdziałów jest ciszej nagrany, jednak taki minus to nie minus. Jak się domyślacie jestem wielkim fanem Wojtka, oraz tego co robi. Wszystkie przeczytane przez niego książki możecie znaleźć tutaj. Dodatkowo polecam zaglądnąć na jego bloga oraz profil na facebooku, gdzie możecie na bieżąco śledzić co aktualnie jest nagrywane. A że Wojtek wszystko udostępnia za darmochę, kliknijcie czasem w jakąś reklamę u niego na blogu, ewentualnie możecie dofinansować zakup herbaty.

Ja tymczasem czekam niecierpliwie na kolejną część Herezji Horusa.. 

2 komentarze:

  1. Muszę kiedyś nadrobić Wh40 fluff :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zarzuć sobie audiobooka na słuchawki, w drodze do pracy z pracy, przy malowaniu, itp :)

      Usuń