czwartek, 5 marca 2015

Coś dla ucha vol. 8 - "Czas Horusa"

"Luperkal"

Dziś zaproponuję Wam drodzy czytelnicy audiobook z uniwersum Warhamera 40 000. Zajmiemy się pierwszą częścią Herezji Horusa. Na wstępie muszę się uderzyć w pierś, ponieważ świat "czterdziestki" znam tylko z gry Dawn of War, oraz kojarzę figurki z różnych galerii. Jednak po przesłuchaniu Czasu Horusa, zdałem sobie sprawę ile straciłem. 

Jeżeli chodzi o fabułę, pozycja ta przypomina mi jedną z ulubionych serii, mam tu na myśli Kroniki Czarnej Kompani, Glena Cook'a. Wiem, inny świat, inny czas, inny charakter oddziału, jednak żołnierze przejawiają identyczne wartości: honor, więź braterska, chęć zapisania się na kartach historii.. 
Głównym bohaterem tej opowieści jest Garviel Loken, dowódca dziesiątej kompani "Wilków Luny", biorący udział w krucjacie mającej na celu jednoczenie ludzkości oraz poszerzanie Imperium. W skrócie wygląda to tak że na planety spadają kapsuły desantowe wypełnione wojownikami, uzbrojonymi w boltery i miecze łańcuchowe, a że mało kto chce być wcielony, w książce mamy sporo opisów epickich bitew. Ale oprócz bitew mamy sporo czasu spędzonego na naradach wojennych, itp. Nie będę się rozpisywał ale powieść jest super.

Tradycyjnie na końcu zajmę się lektorem, który w tym przypadku o ile mi wiadomo jest amatorem, jednak umiejętnościami, dykcją oraz interpretacją nie ustępuje, a nawet przewyższa (moim zdaniem) niektórych aktorów. Wojtek, bo tak ma na imię, ma sporą listę przeczytanych tytułów, nie ukrywam że przebijam się przez drugą część Herezji.

Jeśli jesteście ciekaw co aktualnie jest nagrywane, zapraszam do odwiedzenia bloga, a jeśli od razu chcecie zabrać się do słuchania tutaj macie link do audiobooków.  Są one dostępne na stronie, a w ramach podziękowania przemyślcie postawienie herbaty
Polecam, przesłuchajcie, nie zawiedziecie się.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz