wtorek, 13 października 2015

Coś dla ucha vol 17 - "Achaja tom 3"

Kolejny wpis o audiobooku, kolejny raz sięgnąłem po Achaję, ale czy kolejny raz się zachwycę, raczej nie. Ale po kolei. Poprzednie części, pierwsza opisana tutaj, oraz druga opisana tutaj, normalnie mnie zniszczyły, nie mogłem się oderwać. Natomiast autorowi chyba brakło pomysłów na zakończenie. Generalnie plusem jest na pewno to że wyjaśnia się los wszystkich bohaterów, więc jeśli zastanawialiście się co słychać u Hekkego, dowiecie się. Moim zdaniem najlepszy wątek Zana, kończy się głupawo, nieprzewidywalne. Do końca nie wyjaśnia się sprawa Wirusa i Ziemców, w ogóle nie wiadomo po co go wpleciono do powieści, po zakończeniu słuchania doszedłem do wniosku że cały wątek z Mereditem, został wpleciony tylko dla zapełnienia miejsca. 

Jeśli macie dużo audiobooków do przesłuchania, macie jakąś alternatywę, śmiało możecie sobie tę pozycję odpuścić. Niestety nie powala.

Pani Joanna Jeżowska, która czyta również tą część jest tutaj jednym z najmocniejszych punktów. Po raz kolejny świetnie interpretuje kolejną książkę z serii. Podejrzewam że gdybym czytał "Achaję", utknął bym w tej części. Dzięki piani Joannie zleciało w miarę szybko. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz