środa, 1 marca 2017

Coś dla ucha vol. 25 - Malowany CzłowiekW życiu każdego z nas bywają takie chwile, gdy niezwykle intensywnie czujemy, że żyjemy. Do tego stopnia, że kiedy wreszcie mijają, przepełnia nas poczucie marności. Wówczas każdy z nas gotów jest zrobić wszystko, by znów pochwycić życie w swoje ręce.

Witajcie,

dziś chciałem Wam, moi mili polecić audiobook, który ostatnim czasem zagościł w moich słuchawkach, a od którego nie mogłem się oderwać, i żałuję że tak późno sięgnąłem po ten tytuł. Człowiek Malowany, pióra Petera V. Bretta.

Autor stworzył bardzo ciekawe uniwersum, w którym ludzkość, każdej nocy musi chronić się przed plagą demonów za osłonami runicznymi. Tylko po to żeby o poranku, próbować odbudować to co nocą uległo zniszczeniu, by pochować poległych...

I w tym oto zniszczonym, nawiedzonym przez demony świecie żyje trójka bohaterów o których opowiada książka. Pierwszy z nich Rojer, który jest uczniem wędrownego minstrela, a który potrafi grać na skrzypcach jak nikt. Leesha, dziewczyna której życie zawaliło się od jednego kłamstwa, oraz Arlen, którego historia jest dla mnie najciekawsza. Arlen to chłopiec z małej wioski, który nie zgadza się z takim porządkiem świata, który obrał sobie cel, do którego wytrwale dąży. 

Książkę czyta Filip Kosior. którego głos mi bardzo przypadł do gustu. Ponadto jego interpretacja tejk książki jest wyśmienita. Przyznam szczerze że nie mogłem się oderwać od tego audiobooka, który kończy się w taki sposób że od razu sięgam po kolejną część. Poniżej możecie posłuchać kawałka tej produkcji. 


I jako ciekawostka, natknąłem się na amatorskie nagranie tej książki, czytane przez niejaką Owcę, gdyby ktoś wolał żęski głos, odsyłam :) 
2 komentarze:

  1. Gdyby nie audiobooki, to nie pomalowałbym połowy swoich figurek. Dzięki za polecenie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam cały cykl, tylko w papierze :)

    OdpowiedzUsuń