piątek, 10 czerwca 2016

Coś dla ucha - vol. 21 - "Kuzynki"

Długo musieliście czekać na post z serii. Niestety przez dłuższy okres czasu nie mogłem się zmobilizować aby wrzucić coś na słuchawki, jednak stało się. Sięgnąłem nie po byle jaką książkę, mianowicie przesłuchałem "Kuzynki" A. Pilipiuka. 
Jest to świetna książka na powrót do słuchania audiobooków. Lekka historia o trzech kobietach, Katarzynie i Stanisławie Kruszewskich, gdzie jedna jest geniuszem informatycznym, druga poznała tajemnicę długowieczności. Trzecia z bohaterek to Monika, w zasadzie to serbska księżniczka Monika Stiepanovic, która dodatkowo jest wampirzycą. Akcja dzieję się w Krakowie po 2002 roku, jak wydedukowałem słuchając tego audiobooka. Co do samej historii to nasze bohaterki najpierw zaprzyjaźniają się, a następnie próbują odnaleźć Alchemika. Oczywiście jak to u Pilipika po drodze mają niestworzone przygody. Zresztą przez książkę przewija się kilka na prawdę ciekawych postaci.
Sama historia biegnie dość leniwie, książka nie porywa tak bardzo jak dotychczasowe książki Pilipiuka, które dane mi było przesłuchać czy przeczytać. 

Głosu w tym nagraniu użycza pani Izabala Kuna, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jest ona też znaną aktorką, zarówno filmową jak i serialową oraz teatralną. Moim zdaniem lektor został dobrany bardzo dobrze. Książka o kobietach czytana przez kobietę. Moje jedyne zastrzeżenie jest takie że, pani Iza w niektórych momentach czyta tak mechanicznie jak jakiś syntezator. 

Jak wiecie bardzo lubię twórczość Pilipiuka, kilkakrotnie już sięgałem po książki przez niego napisane, więc jeśli macie wolne dziesięć godzin, i poszukujecie lekkiego audiobooka, jest to pozycja dla Was moi mili. 


1 komentarz:

  1. Czytałam wersję papierową, przyjemna i lekka, choć przez tę lekkość już nie pamiętam jej dobrze (czytałam ze 2 lata temu) :)

    OdpowiedzUsuń