środa, 3 lutego 2016

Tretch Craventail


Tretch Craventail, wielki mistrz Klanu Rictus, specjalista od przeżycia i brudnej walki. Postać w szeregach skavenów legendarna, dzięki swoim umiejętnościom, oraz niesamowitemu szczęściu. To on odnalazł ścieżkę na flankę krasnoludzkiej artylerii w Bitwie o Czarną Grań, to on prowadził atak na siedzibę Wodza Czarnych Orków Dagbada. Tretch był jedynym który uciekł z tonącego Imperialnego Galeonu na rzece Aver, czy wreszcie prowadził setki zasadzek. Te wyczyny musiały go zaprowadzić do pozycji mistrza Klanu, którego zresztą nasz bohater rozpłatał, spadając na niego ze stalaktytu. Ku nieszczęściu wszystkich rywali, Tretch wychodzi cało z każdej opresji. Według mnie nie ma bohatera który bardziej oddaje skaveński lifestyle.. 

Tretch ukończony, figurka bardzo ładna (moim zdaniem oczywiście), jednak wędruje do gabloty bo na stół pewnie nigdy nie trafi, szkoda no ale nic na to nie poradzimy. Może kiedyś będzie mi dane zagrać odpowiednio dużą bitwę w "ósemkę", tymczasem mam nadzieję że dzisiejszy bohater Wam się spodobał.. 

8 komentarzy:

 1. Idealny do poprzedniego wydania Figurkowego Karnawału Blogowego - nie znałem go zupełnie a wydaje się ciekawą postacią. Zdjęcia trochę ciemne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem, zmieniłem miejsce do malowania, i mam mały problem ze światłem, a słonko nie zawsze chce współpracować..

   Usuń
 2. Fajna figurka, szkoda że nie wzięła udziału w FKB. Jest aż tak niegrywalny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mistrzu, dziewiatka nie przewiduje Tretcha w AB..

   Usuń
  2. No mistrzu, dziewiatka nie przewiduje Tretcha w AB..

   Usuń
  3. To po co komu taka dziewiątka :P

   Usuń
 3. Bardzo udane cieniowanie kamora i zbroi. Kępki bardzo dobrze grają z podstawką :) Model świetny. Jak malownicze miejsce będzie lepiej rozświetlone, proszę o repetę sesji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się wydaje, że zawsze możesz go wstawić w regiment klnbratów tak chociażby dla jego urozmaicenia.

  OdpowiedzUsuń